هزینه ,شایعه ,شماره‏ ,شماره ,اجتماعی ,مخابرات ,شبکه‌های اجتماعی ,فضای مجازی ,مشرکان دریافت ,هزینه تماس ,شماره‏ گیری ,بین‏ الملل شناخته

 شماره‏ گیری کد 98+ برای تماس با شماره‏ های داخل کشور به عنوان تماس بین‏ الملل شناخته نمی‏ شود و هزینه رومینگ از مشرکان دریافت نمی‏ شود.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، این رسانه به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

«شایعه»

به تازگی در شبکه‌های اجتماعی پیامی منتشر شده مبنی بر این که مخابرات هزینه تماس با پیش شماره های 0098 و 98+ را دو برابر گران تر از هزینه تماس با پیش شماره صفر می گیرد.

تماس با پیش‌شماره 0098 و 98+ در ایران هزینه اضافه دارد؟+عکس

«واقعیت»


یکی از مسئولان مخابرات در گفت و گو با فارس ضمن تکذیب این شایعه تاکید کرد: چنین چیزی واقعیت ندارد و از نظر سیستمی تفاوتی بین تماس با 0098 یا +98 با صفر تنها(0) در هزینه ها وجود ندارد.

پیش از این نیز لطف علیان، مدیر کل دفتر روابط بین اپراتورهای شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد: شماره‏ گیری کد 98+ برای تماس با شماره‏ های داخل کشور به عنوان تماس بین‏ الملل شناخته نمی‏شود و هزینه رومینگ از مشرکان دریافت نمی‏شود.

وی افزود: استفاده از کد بین ‏الملل ایران برای شبکه مخابرات کشور شناخته شده است و در صورت شماره‏ گیری کد ایران قبل از شماره تلفن مقصد، تماس داخلی محسوب می‏شود.

منبع اصلی مطلب : وبگاه عالی نیوز
برچسب ها : هزینه ,شایعه ,شماره‏ ,شماره ,اجتماعی ,مخابرات ,شبکه‌های اجتماعی ,فضای مجازی ,مشرکان دریافت ,هزینه تماس ,شماره‏ گیری ,بین‏ الملل شناخته
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : «از شایعه تا واقعیت» تماس با پیش‌شماره 0098 و 98+ در ایران و هزینه اضافه +عکس